Radionice: u Dječjem vrtiću Maslačak Belišće bojali smo slijepi zemljovid

Radionice: Oživimo baštinu grada Belišća i prigradskih naselja

Tijekom prijepodnevnih sati u srijedu (13. studenog 2019.) s polaznicima starije vrtićke (predškolske) skupine matičnog vrtića na čelu s odgojiteljicom Sandrom Glasovac proveli smo radionicu pod nazivom Boje – važnost razlikovanja boja na povijesnim zemljovidima.

Kustosu Mihaelu Sučiću polaznici su pomogli popuniti slijepi zemljovid iz 1780-ih godina koji je izdao Hrvatski institut za povijest. Obilježili smo rijeku Dravu, šumu, putove i naselje pri čemu smo progovorili pomoću struje misli polaznika Dječjeg vrtića Maslačak o ulozi Drave, šume i važnosti zemljovida.

U sklopu projekta Radionice: Oživimo baštinu grada Belišća i prigradskih naselja Muzej „Belišće“ surađuje s Dječjim vrtićem Maslačak Belišće. Od 6. studenog 2019. do svibnja 2020. godine organizirat ćemo radionice pod nazivima Boje – važnost razlikovanja boja na povijesnim zemljovidima i Muzej – prostor za učenje o precima i nama s polaznicima srednjih (starijih) vrtićkih skupina, mješovitih vrtićkih skupina (poludnevni i cjelodnevni program) i starijih vrtićkih (predškolskih) skupina.

Foto: Hrvatska na tajnim zemljovidima, Hrvatski institut za povijest.

RADNO VRIJEME

Ponedjeljak: 12:00 – 20:00 sati