Izložba Belišćanska glazbena svakodnevnica okupila sugrađane i goste

Povodom Mjeseca hrvatske knjige Gradska knjižnica i čitaonica Belišće i Muzej „Belišće“ organizirali su otvorenje izložbe Belišćanska glazbena svakodnevnica. Tijekom večernjih sati 15. listopada 2019. okupilo se stotinjak sugrađanki, sugrađana grada Belišća i gostiju iz okolnih gradova i općina na otvorenju izložbe autora Mihaela Sučića u Zgradi gradske uprave grada Belišća.

Izloženo je pedesetak predmeta sugrađanki i sugrađana i slika članica i članova Likovne udruge Bel-art, Belišće koji govore o glazbi grada Belišća i okolice tijekom 20. stoljeća. Između ostaloga mogli su se vidjeti radio prijemnici, gramofonske ploče, tambura dangubica (kuterevka), harmonike, kazete i drugi predmeti. Na otvorenju izložbe govorili su zamjenik gradonačelnika Domagoj Varžić, ravnateljica Gradske knjižnice i čitaonice Belišće Vlasta Putar, Ivan Vajda (Likovna udruga Bel-art, Belišće), autor izložbe Mihael Sučić, kazivači Marija Anić, Tomica Jergović, Danica Lebinac, Ana Puljek, Antun Sabo, Dubravko Maričić i Ana Vazdar.

Zahvaljujemo Gradskoj upravi grada Belišća na tehničkoj podršci, medijima (Belišćanski list, Gradski radio Belišće, Hrvatski radio Osijek, Osječka televizija, Valpovština info), fotografima (Tin Lacković, Zaim Saljiji, Vladimir Vazdar) na praćenju otvorenja izložbe.

Foto: Tin Lacković, Zaim Saljiji, Vladimir Vazdar

Izložba se može vidjeti tijekom listopada u Zgradi gradske uprave grada Belišća, a od početka studenog u Muzeju „Belišće“.

RADNO VRIJEME MUZEJA “BELIŠĆE”

Ponedjeljak: 7:00 – 20:00 sati
Utorak – Petak: 7:00 – 16:00 sati

Subota, nedjelja i blagdani – ne radi